Turnaround - definicja żargonowych pojęć z zakresu prawa restrukturyzacyjnego
Turnaround to żargonowe pojęcie, z którym spotykamy się wśród prawników praktykujących w dziedzinach związanych z procesami restrukturyzacyjnymi. Dotyczy zwrotu jako postawy i najczęściej stosowane jest w przypadku określenia recesji negocjacji w wyniku powrotu jednej ze stron do warunków, z których uprzednio się wycofała.
2019-01-30, 10:16

Turnaround - co oznacza i jak to stosować?

Prawo jest bardzo specjalistyczną i zaawansowaną dziedziną wiedzy ludzkiej. Kształtowało się przez tysiąclecia, wiele pojęć ma bardziej starożytne pochodzenie, niż wiele instytucji życia społecznego, z którymi na co dzień mamy styczność. Współcześnie jednak efektem tego jest pewne zakłopotanie osób bez wykształcenia prawniczego, gdy stają w obliczu konieczności zmierzenia się z kwestiami prawnymi. Aby wspomóc swoich potencjalnych klientów, kancelaria Tatara prowadzi na swoim blogu słowniczek żargonu restrukturyzacyjnego. Kolejnym wyjaśnionym pojęciem jest turnaround.

Turnaround to pojęcie występujące w przypadku negocjacji prawnych.

Turnaround - definicja prawniczego określenia

Jako określenie żargonowe, słowo turnaround nie posiada definicji skodyfikowanej w żadnej postaci. Jego znaczenie jest bardziej intuicyjne, niż większości regulowanych i ściśle określonych pojęć prawnych. Wielu osobom myli się z terminem "payback", ponieważ oba można przetłumaczyć jako zwrot. O ile jednak w przypadku payback chodziło o zwrot zainwestowanych środków, teraz chodzi o raczej o określenie zachowania danego podmiotu.

Przykłady zastosowania

O turnaround będziemy mówić w przypadku negocjacji. Jest to klasyczny przykład dla tego określenia. Chodzi o recesję zajmowanego stanowiska, np. powrót to warunków, z których wcześniej zrezygnowano. Tak to pojęcie prezentuje się w ujęciu autorów Słowniczka żargonu restrukturyzacyjnego z kancelarii Tatara.

KONTAKT / AUTOR
Tatara
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.