Zmiany w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym
Zmiany w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym, które weszły w życie w tym roku, mają za zadanie ułatwić wierzycielom możliwości wyegzekwowania należności od dłużników poprzez likwidację prawnych możliwości unikania takiej konieczności
2019-03-13, 12:05

Zmiany w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym w 2019 roku

Zmiany w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym nie następują może nieustannie, niemniej warto trzymać rękę na pulsie w tym temacie. O nowych aktach prawnych z tej dziedziny nie dowiemy się z ogólnopolskich gazet czy popularnych serwisów internetowych. Zmiany takie skrzętnie odnotowywane są na blogu kancelarii Tatara, gdzie spotkamy się także z fachowym komentarzem na temat tego, co faktycznie się zmieniło.

Zmiany w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym - od kiedy obowiązują?

Warto wiedzieć, że ostatnie zmiany w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym wprowadzone zostały stosunkowo niedawno, mianowicie jeszcze w grudniu 2018 roku, a weszły w życie w lutym, zatem ledwie w zeszłym miesiącu. Zmiany te odnoszą się jednak również do postępowań, które obecnie trwają, nawet jeśli rozpoczęły się przed wprowadzeniem zmian w życie. A co właściwie się zmieniło? Data, która uznawana jest za dzień złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości.

Co spowodowało wprowadzenie zmian?

Dotychczas było tak, że ze względu na niedoprecyzowanie tej kwestii wielu przedsiębiorców uciekało przed wierzycielami, przeciągając w nieskończoność procesy restrukturyzacyjne. Skoro nie mogły się one zakończyć, nie było prawnej możliwości postawić dany podmiot w stan upadłości, co ułatwiłoby ściągnięcie należności wierzycielom (chociażby w postaci przejęcia ruchomości). Nowe zmiany w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym kończą z takimi praktykami.

KONTAKT / AUTOR
Tatara
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.