Free Float - wszystko co musisz wiedzieć na temat tego pojęcia
Nie ma wątpliwości co do tego, że wiele pojęć należących do żargonu restrukturyzacyjnego na pierwszy rzut oka jest całkowicie niezrozumiała dla zwykłych osób. Jednym z nich jest free float - to właśnie o nim pragniemy przedstawić garść informacji w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do czytania!
2020-06-22, 09:09

Free Float - najważniejsze informacje 

Free Float to nic innego jak akcje w wolnym obrocie. Ustala się je jako stosunek liczby akcji, które są poza posiadaniem dużych inwestorów oraz nie są akcjami zastrzeżonymi do liczby akcji w całości. Wszystkie wolnodostępne akcje są w takim wypadku w obrocie publicznym.

Czym są akcje w wolnym obrocie?

Akcje w wolnym obrocie to wszystkie posiadane przez inwestorów akcje oprócz:

  • akcji inwestorów, którzy posiadają więcej niż 5% akcji firm,
  • akcji zastrzeżonych, które są przyznawane najczęściej menedżerom spółki, lecz Ci wcale nie muszą być osobami uchodzącymi za zarejestrowanych insiderów,
  • akcje insiderów, przy których zakłąda się, że ich akcje są przetrzymywane długoterminowo

Co jeszcze musisz wiedzieć o free float?

Akcje free float, bez znaczenia jaki jest ich udział w całościowych akcjach to te, które są w posiadaniu funduszy inwestycyjnych, emerytalnych oraz instytucji finansowych, które zarządzają aktywami i akcjami należącymi do programów  emisji kwitów depozytowych. Warto dodać, że akcje w wolnym obrocie są uważane za jedno z najistotniejszych kryteriów jeśli chodzi o wycenę akcji na giełdzie. 

free float

KONTAKT / AUTOR
Tatara
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.